Wiosna w Beskidach w Czechach Tydzień (Niedziela - Piątek)
od: 890 Kč
Wiosna w Beskidach w Czechach Weekend (Piątek - Niedziela)
od: 910 Kč
od: 2590 Kč
  • Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 05
  • Slide 08

Atrakcje sportowe w okresie zimowym

Ze względu na wyjątkowe położenie naszego hotelu, który znajduje się bardzo blisko granic z Polską i Słowacją, w malowniczej dolinie Beskidu Śląskiego, w zasięgu 14 km od miasta Jabłonkowa, w trakcie całego roku czeka na Państwa cały szereg sportowych atrakcji.

Narciarstwo zjazdowe

lyze_jablunkovsko

Dla miłośników narciarstwa zjazdowego, które należy do najpopularniejszych sportów zimowych, w pobliżu hotelu znajdują się cztery ośrodki narciarskie.

Stoki narciarskie w okolicy:

Ośrodek narciarski Łomna Górna – Přelač (w zasięgu 3 km)

Tereny narciarskie znajdują się na północno-wschodnim stoku w wysokości 700 aż 850 m n.p.m.. Trasy zjazdowe mają długość od 670 do 800 m. Ośrodek dysponuje trzema wyciągami narciarskimi i wyciągiem dla dzieci początkujących.

 

Ośrodek narciarski Severka w Łomnej Dolnej (w zasięgu 12 km)

Ośrodek dysponuje czterema wyciągami narciarskimi, a łączna długość tras zjazdowych wynosi 2 km.

Ośrodek narciarski Mosty koło Jabłonkowa (w zasięgu 17 km)

Ośrodek oferuje 3 trasy zjazdowe o łącznej długości 2100 m, sztuczne naśnieżanie,  snowpark  , szkołę narciarską. Oraz cztery wyciągi narciarskie.

Jazda na nartach biegowych

bezky_jablunkovsko

 

Dla zwolenników białej stopy oferujemy szeroką sieć tras biegowych, włącznie z główną trasą po grzebieniach gór Beskidu Cieszyńskiego, która prowadzi z Mostów koło Jabłonkowa przez Wielki i Mały Połom na Biały Krzyż oraz nie mniej popularną trasą prowdzącą z Trzyńca – Oldrzychowic pod górą Ostry a dalej przez Babią Górę, Slawicz i Kozi Grzbiet aż na Mały Połom. Nasz Hotel wellness Pod Kyčmolem jest od Małego Połomu oddalony niespełna trzy kilometry i można do niego dotrzeć po niebieskiej ścieżce turystycznej, która przechodzi niedaleko naszego hotelu.

Następne trasy biegowe o łącznej długości 44 km oferuje Ośrodek narciarski Mosty koło Jabłonkowa oddalony od naszego hotelu o około 17 km.

Tor saneczkowy

bobovka_skimosty

Do kolejnych atrakcji zimowych znajdujących się w okolicy hotelu zaliczyć trzeba całoroczny tor saneczkowy mieszczący się w Ośrodku narciarskim Mosty koło Jabłonkowa w odległości 17 km od naszego hotelu. Długość zjazdu wynosi 650 gdzie mogą Państwo osiągnąć prędkość do 40 km/h

Przejażdżki z końskim zaprzęgiem

kone_konezlomne

Rodzinna stajnia w Łomnej Dolnej w okresie zimowym oferuje osobom indywidualnym, parom, rodzinom z dziećmi i mniejszym grupom przejażdżki po okolicy saniami z końskim zaprzęgiem (przy dobrych warunkach śniegowych). Ta rodzinna stajnia organizuje także kuligi, gdzie za głównymi saniami ciągnięte są przywiązane do siebie małe sanki.

Łyżwiarstwo

brusle_dolnilomnaW sąsiedniej gminie Łomna Dolna można, w zależności od warunków, skorzystać z lodowiska publicznego (sezon 2013/2014 - nieczynne).

Personel recepcji hotelowej zawsze chętnie udzieli Państwu rady związanej z wyborem atrakcji sportowej w trakcie Państwa pobytu w naszym hotelu.

(źródło fotografii: jablunkovsko.cz, skimosty.cz, dolnilomna.cz, konezlomne.cz)